Drzwi automatyczne przesuwne – zastosowanie

Gdzie stosowane są drzwi automatyczne przesuwne?

Drzwi automatyczne przesuwne wyposażone są w napęd, otwierają przejście rozsuwając się na bok. Ich obsługa jest bardzo prosta, dodają elegancji każdemu budynkowi, w którym zostaną umieszczone. Najczęściej znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej lub hotelach.

Czym wyróżniają się drzwi automatyczne?

Drzwi automatyczne przesuwne są nowoczesnym, praktycznym rozwiązaniem, które zyskuje na popularności. Dzięki temu, że są wyposażone w odpowiednie czujniki i działają automatycznie, ich obsługa odbywa się w bardzo prosty sposób. Gdy tylko ktoś pojawia się w pobliżu, automatycznie szyby przesuwają się, umożliwiając wejście do budynku.

Drzwi, oprócz napędu, są wyposażone w urządzenia aktywujące, które właśnie odpowiadają za wydanie polecenia otwarcia i przekazują tę informację do napędu. Sterownik w nich znajdujący się pozwala ustawić prędkość otwierania drzwi oraz wszelkie inne aspekty związane z obsługą. Odpowiada także za bezpieczne korzystanie z nich dla każdego użytkownika.

System drzwi automatycznych jest nowoczesny, ale im więcej technologii, tym większa szansa, że coś może się zepsuć. Jeżeli jednak masz w zanadrzu profesjonalny serwis drzwi automatycznych o nic nie musisz się martwić. Masz niezbędne wsparcie techniczne, gdyby były jakiekolwiek problemy z ich prawidłowym funkcjonowaniem.

Funkcje, dzięki którym drzwi dostosowują się do potrzeb użytkownika

Nowoczesne technologie wpływające na drzwi automatyczne gwarantują ich bezproblemową obsługę oraz komfortowe użytkowanie. Możesz ustawić je w taki sposób, aby otwierały się powoli latem, gdy chłód z zewnątrz jest jak najbardziej wskazany, a znacznie szybciej zimą, aby zminimalizować straty ciepła budynku.

Drzwi automatyczne mogą być również stale otwarte, w momencie zintensyfikowanego ruchu w budynku.

Kiedy drzwi automatyczne przesuwne sprawdzają się najlepiej?

Drzwi automatyczne znajdują zastosowanie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, tak samo jak drzwi aluminiowe ppoż. Warto umieścić je także w budynkach zamieszkania zbiorowego, w których występuje spory ruch i tłok.

Są często umieszczane w galeriach handlowych, sklepach spożywczych oraz w blokach znajdujących się na osiedlach monitorowanych.