Kiedy ścianki aluminiowe są najlepszym wyborem?

Porównanie ścianek aluminiowych z innymi materiałami

Aluminium to metal mający mnóstwo zalet. W budownictwie jest powszechnie wykorzystywany. W tym artykule przedstawimy korzyści wynikające z jego zastosowania do tworzenia ścianek.

Lekkość i wytrzymałość

Jedną z najważniejszych cech aluminium jest niska gęstość (2,7 g/cm3). Jest to wynik trzy razy mniejszy niż stal. To sprawia, że materiał jest bardzo lekki, zmniejsza obciążenie konstrukcji nośnej i ułatwia montaż elementów. Jednocześnie aluminium jest bardzo wytrzymałe, wzmocnione poprzez dodanie innych pierwiastków takich, jak miedź, żelazo, krzem. Stopy aluminium mają bardzo dobre parametry mechaniczne.

Przewodność ciepła i elektryczna

Ścianki aluminiowe bardzo dobrze przewodzą ciepło (200 W/mk), co oznacza, że szybko przekazują ciepło lub chłód do otoczenia. Jest to zarówno zaleta, jak i wada.

Przewodnictwo elektryczne wynosi 37 S/m, co oznacza, że materiał bardzo dobrze przewodzi prąd elektryczny. Można ten aspekt wykorzystać przy tworzeniu instalacji elektrycznych.

Estetyka i plastyczność

Aluminium jest materiałem plastycznym i estetycznym. Ma srebrzysty kolor i połysk, można zmieniać jego wygląd poprzez malowanie proszkowe. Łatwo formowalny materiał przyjąć może dowolny kształt i wymiary, dlatego nadaje się do tworzenia nowoczesnych i eleganckich konstrukcji budynków w różnych stylach architektonicznych. Powstające ścianki aluminiowe zawsze zachwycają. Polecane są również okna aluminiowe Warszawa w dowolnych kształtach, nawet najbardziej nietypowych.

Ścianki aluminiowe – praktycznie same zalety

Ścianki aluminiowe, a także pozostałe profile aluminiowe wykorzystywane w budownictwie wyróżniają się niesamowitą wytrzymałością, niską wagą, a przy tym niezawodnością. Powstać z nich mogą imponujące przeszklenia, dodające prestiżu i elegancji nowoczesnym obiektom.

Jedną z kluczowych zalet aluminium jest elastyczność. Materiał łatwo można wygiąć w różnych kierunkach. Jako producent drzwi aluminiowych możemy zrealizować najbardziej awangardowe projekty, zgodne z życzeniem klienta. W ofercie znajdują się także m.in. drzwi aluminiowe ppoż.

Należy także podkreślić, że aluminiowa stolarka nie wymaga skomplikowanych prac konserwacyjnych, w przeciwieństwie do drewnianych odpowiedników. Wystarczy regularnie usuwać z powierzchni kurz, aby zachować piękny wygląd elementów na długi czas.