Konserwacja drzwi aluminiowych

Co wyróżnia drzwi aluminiowe?

Drzwi wykonane z aluminium cieszą się dużą popularnością. Wynika to w dużej mierze z wysokiej trwałości tego materiału. Każdy producent drzwi aluminiowych zaleca jednak, aby miała miejsce regularna konserwacja drzwi aluminiowych. O czym należy pamiętać, aby cieszyć się z ich właściwości przez długie lata?

Wiele osób i firm decyduje się na drzwi aluminiowe, w tym drzwi automatyczne przesuwne. Z aluminium powstają również drzwi ppoż. Materiał, jakim jest aluminium, zapewnia wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy silne słońce. Są one też niezwykle wytrzymałe, jeżeli chodzi o różnego typu uszkodzenia mechaniczne. Ponadto aluminium bez problemu poddaje się procesowi recyklingu.

Aby zapewnić sprawne działanie i estetyczny wygląd, każdy producent drzwi aluminiowych rekomenduje działania konserwacyjne. Wystarczy pamiętać o kilku prostych czynnościach, aby cieszyć się sprawnymi i ładnie prezentującymi się drzwiami przez długie lata.

Odpowiednia konserwacja drzwi aluminiowych

Konserwacja drzwi aluminiowych pozwala długo utrzymać ich estetyczny wygląd oraz funkcjonalność. Przede wszystkim należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu, dokładnie usuwając podczas niego wszelkiego typu zanieczyszczenia. Doświadczony producent drzwi aluminiowych kładzie szczególny nacisk na tę czynność zimą. Szczególnie jeśli są to drzwi, które mają częstą styczność z solą.

Należy też pamiętać, aby regularnie wykonywać serwis drzwi automatycznych wykonanych z aluminium. Uszkodzenia typu rysy czy odpryski trzeba naprawiać jak najszybciej, aby nie dopuścić do powstania korozji. Należy też pamiętać o regularnym nakładaniu smaru na zawiasy, dzięki czemu drzwi będą pracować bez zarzutu.

Do pielęgnacji i czyszczenia drzwi aluminiowych zaleca się łagodne detergenty oraz miękkie ściereczki. Pozwoli to uniknąć zarysowań i uszkodzenia powłoki aluminiowej. Nie należy natomiast usuwać zabrudzeń metalowymi lub innymi szorstkimi akcesoriami. Wilgotna gąbka lub szmatka w zupełności wystarczy, nie spowoduje też uszkodzeń.

Na zakończenie warto dodać, że zasady konserwacji mogą też zależeć od tego, w jaki sposób wykonane zostały drzwi aluminiowe. Producent zobowiązany jest do dostarczenia dokładnych zaleceń w tej kwestii.