Ścianki aluminiowe w budownictwie

Ścianki aluminiowe i ich zastosowanie w budownictwie

Stawianie ścianek z aluminium daje dużo korzyści. Są lekkie, niedrogie, szybkie w montażu. Dlatego zdobywają uznanie inwestorów. W dodatku wznoszenie takich konstrukcji nie wiąże się z dużym bałaganem. Dzięki temu, że ścianki aluminiowe są cienkie, nie zabierają cennego miejsca. W budownictwie używa się ich do różnych celów.

Ścianki z aluminium na dodatkowe pomieszczenia

Gdy trzeba wydzielić pomieszczenie w budynku, można to zrobić na różne sposoby. Często stawia się w tym celu ścianki aluminiowe. I tak szybko, łatwo można wydzielić pomieszczenie do spania w dużym salonie. Dzięki metalowej konstrukcji można też wydzielić pokoje dla kierownictwa w hali fabrycznej. Dzięki lekkim, ale bardzo wytrzymałym ściankom, robi się dodatkowe pokoje w biurowcach, halach, domach mieszkalnych i różnych innych obiektach. Same ściany nie tworzą pokoju, więc i do tego drzwi aluminiowe producent lub firma montażowa powinna wstawić. Dodatkowo nawet w pomieszczeniach wewnętrznych mogą być potrzebne przeszklenia.

Dzielenie przestrzeni i miejsca dla pracowników

Czasem potrzebny jest dodatkowy pokój, a czasem trzeba jedynie przedzielić przestrzeń. Robi się to także ze ścianek aluminiowych. Takie rozwiązania spotyka się m.in. i w hotelach, biurach, ponieważ metal ma nowoczesny, elegancki wygląd. W eleganckich wnętrzach ścianki wzbogaca się o przeszklenia. Producent drzwi aluminiowych może też postawić mniejsze ściany, takie, które pozwolą oddzielić stanowiska pracy. Metalowa przegroda daje poczucie prywatności i ułatwia skupienie się na pracy.

Ścianki aluminiowe – modyfikacja budynku

Konstrukcje z aluminium są także dostawiane do budynków. Modyfikuje to ich wygląd i pozwala zyskać dodatkowy obszar. W tak łatwy sposób powstają wiatrołapy. Gdy ofertę stawiania ścian uzupełnia oferta okna aluminiowe Warszawa, to może powstać oranżeria. Wtedy przeszkleń jest więcej niż zabudowanej metalowej płaszczyzny. Natomiast same blachy z metalu wykorzystuje się powszechnie do tworzenia obiektów pomocniczych. To np. garaże, wiaty i magazyny.

Cechy aluminium

Popularność aluminium jako materiału budowlanego ma jeszcze jedną przyczynę. Można takiej konstrukcji dać różne ważne właściwości. Niekiedy ważna jest ochrona przed hałasem, innym razem przed ogniem. Gdy drzwi ppoż znajdą się w ścianie mającej odporność na ogień, to całość spełnia normy ochrony ppoż. To ważna grupa przepisów związanych z normami budowlanymi.