Stolarka aluminiowa a pozostałe rodzaje stolarki

Stolarka aluminiowa, a drewniana i plastikowa. Podobieństwa, różnice

Bez wątpienia jednym z największych dylematów jest wybór materiału, z jakiego zostanie wykonana stolarka do domu: z aluminium, drewna czy plastiku? Na jaki materiał warto postawić, aby uzyskać maksymalne zadowolenie?

Drzwi i okna aluminiowe – Warszawa

Okna i drzwi aluminiowe PPOŻ, jak i standardowe wyróżniają się wysoką trwałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przy tym zachwycają efektownym wyglądem, można stworzyć z nich naprawdę duże przeszklenia.

Aluminium jest materiałem lekkim i odpornym na rdzę. Można zastosować go w najnowocześniejszych, najodważniejszych projektach i jako producent drzwi aluminiowych oraz okien aluminiowych, do tego zachęcamy. Uzyskasz wiele zauważalnych korzyści, przede wszystkim:

  • niższe rachunki za ogrzewanie, z uwagi na bardzo dużą szczelność aluminiowej stolarki,
  • bardzo dobrą izolację akustyczną chroniącą przed nadmiernym hałasem z zewnątrz,
  • estetyczne wykończenie budynku

Okna i drzwi plastikowe

Ze względu na przystępną cenę, bardzo dużą popularnością cieszą się również okna i drzwi plastikowe. Mają dobrą izolację akustyczną oraz termiczną. Nie są jednak tak stabilne jak okna aluminiowe. Producent nie może w tym przypadku zagwarantować trwałości na wiele lat. Poza tym nie da się z tego materiału wykonać bardzo dużych przeszkleń, co jest sporym ograniczeniem.

Największym mankamentem konstrukcji plastikowych jest ich żółknięcie pod wpływem działania promieni słonecznych. Z czasem stolarka będzie wyglądała bardzo nieestetycznie.

Okna i drzwi drewniane

Solidność, niepowtarzalna tekstura i naturalność to największe atuty stolarki drewnianej. Uszlachetniają one budynek i dodają mu wiele oryginalności. Najczęściej drzwi i okna wykonuje się z dębu, jesionu, modrzewia oraz orzecha. Konstrukcje charakteryzują się wyjątkowymi walorami estetycznymi i zapachowymi. Wadą drewnianego materiału jest wrażliwość na wilgoć, możliwość szybkiego zniszczenia części zewnętrznej w przypadku nadmiernej ekspozycji na deszcz i inne czynniki atmosferyczne.

Najlepsza stolarka aluminiowa

Optymalnym rozwiązaniem pomiędzy stolarką plastikową a drewnianą są konstrukcje aluminiowe. Zdecydowanie warto na nie postawić, ponieważ umożliwiają realizację fantastycznych, nowoczesnych projektów odznaczających się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.