Drzwi automatyczne przesuwne – co warto wiedzieć

Gdzie stosuje się drzwi automatyczne przesuwne?

Rozwiązanie, jakim są drzwi automatyczne przesuwne, cechują się dużą wygodą użytkowania. Dlatego są one często instalowane na przykład w galeriach handlowych lub w punktach użyteczności publicznej. Przyjrzyjmy się zatem bliżej ich zastosowaniu.

Z reguły drzwi automatyczne przesuwne znajdują zastosowanie w miejscach, które odwiedza większa ilość ludzi lub w budynkach dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Spotykamy je więc bardzo często w centrach handlowych, obiektach sportowych, instytucjach państwowych, a także w placówkach medycznych. Podobnie jak drzwi ppoż, stają się one standardem w wielu obiektach.
Dbając o regularny serwis drzwi automatycznych, zapewnimy im długi czas bezawaryjnego działania. Warto dodać, że większość oferowanych obecnie modeli ma estetyczny wygląd, dlatego idealnie wkomponowują się w wystrój nowoczesnych wnętrz.

Jakie rodzaje drzwi automatycznych dostępne są na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli z kategorii drzwi automatyczne przesuwne. Klienci mogą zatem wybrać ich rodzaj, dopasowany do swoich potrzeb oraz do specyfiki obiektu, w którym będą montowane. Klasycznym modelem są drzwi przesuwne liniowe, które otwierają się obu- lub jednostronnie. W przypadku ograniczonej powierzchni dobrze sprawdzą się drzwi teleskopowe, a przy zaokrąglonych ścianach warto rozważyć drzwi łukowe.
Osoby szukające nowoczesnych rozwiązań powinny zaś rozważyć drzwi wielofunkcyjne, które można zaprogramować zgodnie ze swoimi preferencjami.

Zalety drzwi przesuwnych

Zdecydowanie jedną z największych zalet, jaką posiadają drzwi automatyczne przesuwne, jest szybkość poruszania się. Mają one zainstalowane specjalne czujniki ruchu, dzięki którym otwierają się natychmiast, gdy pojawi się przed nimi człowiek. Pozwalają one zatem zaoszczędzić czas, jaki konieczny jest do otwierania i zamykania standardowych drzwi.
Takie rozwiązanie okazuje się też dużym udogodnieniem w centrach handlowych, w których klienci bardzo często mają zajęte ręce lub pchają wózek wypełniony zakupami. Ponadto tego typu drzwi ułatwiają przenoszenie większych paczek lub ładunków, a dodatkowo są wygodne dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, wykorzystując ścianki aluminiowe i drzwi przesuwne, można w prosty sposób aranżować i dzielić większe przestrzenie.